O tom, že příroda nevytváří krásu pouze na jaře a v létě, se můžeme přesvědčovat každý rok. Jsou lidé, kteří nedají dopustit na rozkvetlou louku, jiní se zase umějí kochat jen podzimními barvami a další skupinu tvoří vyznavači bílé krásy. Těch bude možná méně. Ovšem, kdo někdy zavítal do přírody, kde viděl zamrzlý lesní potůček, určitě si mrazivou krásu také zamiloval. Příroda prostě umí divy. A ledová nádhera, kterou umí vykouzlit, je prostě nepřekonatelná.

·        Ledová krása vzniká i ve Vysokých Tatrách, kde můžete zavítat do ledového chrámu.
Ten ale nestvořila příroda, nýbrž šikovné lidské ruce. Nejprve se musí navozit speciálně vyrobený led. Ten je přivezen z Polska a je určen přímo k těmto účelům. V listopadu roku 2016 to bylo sedm set dvacet panelů.
o   Pak nastoupilo osm sochařů a sedm pomocníků.
o   Tři týdny pracovali a pracovali, až vzniklo něco, co bere dech.

Mrazivá svatba

Vzniká velkolepý gotický chrám, který vypadá jako skleněný zámek pro nějakou zakletou princeznu – pokud by se nejednalo o ledový Boží stánek.
·        Nesmí tedy chybět oltář.
·        V jedné jeho vitráži je umístěna socha Panny Marie s žehnajícím Ježíškem.
·        Kolem nechybějí ani svatí patroni, kteří mají nějaký vztah k tomuto regionu.

Vstup do této parády je zdarma a můžete ji navštívit až do dubna. Jestliže chystáte svatbu, není problém ji uskutečnit právě zde. Ovšem nevěsta se bude muset trochu přiodít, protože v tylových šatičkách by asi obřad v pěti stupních pod nulou neustála. Nebo možná odstonala. Dřívější roky se sochaři zaměřili na pražskou gotiku a baroko. Při hledání nové inspirace zjistili, že nemusejí chodit příliš daleko. Stačí se porozhlédnout po sakrálních stavbách, které dominují celému regionu Spiše. Pokud máte rádi kostelní akustiku, můžete vyzkoušet koncert, který se tu koná vždy v neděli.