I když to dospělé lidi neomlouvá, že si nechají dítě neplánované, nebo otěhotní dívka v patnácti letech, ale těhotenství tají, přitom miminko nechce, v rodinách děti týrají, šikanují atd., ano, i když se Vám to zdá neuvěřitelné, děje se to, proto v naší republice existuje Fond ohrožených dětí, co si můžeme pod tímto pojmem představit:

ind

Fond ohrožených dětí je nevládní nezisková organizace na pomoc ohroženým dětem, pomáhátýraným, zneužívaným, zanedbávaným, opuštěným či jinak sociálně znevýhodněným dětem, ale obrátit se na něj mohou právě i matky, které své těhotenství chtějí utajit, nebo třeba už tajně porodili, pokud se rozhodnou pro možnost baby-boxu, miminko se stejně dostane do péče Fondu ohrožených dětí.

Byl založen v roce 1990, konkrétně 2. dubna, a to ze strany samotných pěstounů a osvojitelů. Od roku 1994 pořádá Fond ohrožených dětí každoroční celonárodní dobročinnou sbírku, vždy to bývá ke Dni dětí a o Vánocích, všichni z Fondu ohrožených dětí sami říkají, že jen díky těmto sbírkám a velké podpoře veřejnosti, a samozřejmě také díky podpoře státu, tato organizace stále ještě funguje, ale stala se také v druhé polovině devadesátých let největší nestátní neziskovou organizací v naší republice.

Součástí Fondu ohrožených dětí je také provozování Klokánků, o tom jsme jistě všichni slyšeli, ale víme, jak takový Klokánek, kterých je v naší republice zhruba dvacet (bylo jich víc, Fond ohrožených dětí musel kvůli dluhům několik bohužel zrušit), vůbec funguje?

problém

–        je to zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, Klokánek je určen pro děti, které se ocitly v náročné životní situaci – například se bojí jít domů, protože se rodiče hádají nebo se bojí tvrdého trestu. Děti tam také přicházejí, pokud rodiče ztratí bydlení nebo práci, nemají dostatek peněz, ze závažných důvodů se o své děti nemohou postarat (např. závislost, onemocnění psychického původu). Jak se říká, nikdy neříkej nikdy, i matce samoživitelce se může stát, že přijde o zaměstnání a nemůže se dočasně o své děti postarat, i tady se nabízí řešení, že děti mohou bydlet nějakou chvíli v Klokánku.

kříž

–        V Klokánku to funguje podobně jako v „normální rodině“, jen se o děti stará „teta“, která vaří, pere, uklízí, dělá s dětmi domácí úkoly, pokud jsou školou povinné, jen jich má na starost víc, než jen jedno nebo dvě, zhruba se počet dětí na jednu „tetu“ pohybuje kolem 4-5.

–        Délka pobytu v Klokánku se liší podle toho, kdo žádost podal, zpravidla nepřesahuje 12 měsíců, pokud nastane „nejsmutnější případ“, že o dítě nikdo nestojí, přichází na řadu pěstounská péče. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup