Dá se říci, že kdo vlastní nějakou nemovitost, tak její pojištění v podstatě považuje za jednu ze stěžejních věcí. Nikdo nemůže vědět, jak se zrovna zachová počasí a později si vyčítat, že kdyby se tenkrát udělalo to a to, je již skutečně bezpředmětné. Dalším velkým problémem je, že ne každé pojištění je výhodně uzavřené. Stále ještě v nás dříme taková představa, že je nejlepší uzavřít pojistku za malé peníze a přirozeně potom dostat vysokou kompenzaci. Jenomže takto nám to fungovat nebude. Za málo peněz bude vždycky málo muziky a navíc to nemusí být dostačující ani pro další možnosti, jako je například získání úvěru, kde se bude ručit danou nemovitostí.rozpadlá nemovitost
Je třeba si ujasnit rozdílné pojištění:

  • Pojištění nemovitosti – zde uzavíráme prakticky smlouvu na kompletní stavbu a také přirozeně na to, co je zde pevně zabudováno. Přesně tuto pojistku budou po nás vyžadovat společnosti, kde si budeme chtít zapůjčit finanční obnos, a bude nutné ručit danou nemovitostí. Tato podmínka je ovšem vyžadována jak bankou, tak ji bude chtít i nebankovní sektor, bez pojištění nemovitosti ani nebankovni-hypoteka-cz.cz hypotéční úvěr skutečně neschválí. Není ani divu, protože kdyby se cokoliv přihodilo s nemovitostí, těžko by jakákoliv společnost získala patřičnou kompenzaci.
  • Pojištění domácnosti – tato pojistka se vztahuje pouze na pojištění vybavení domu nebo bytu, což rozhodně není jedno a to samé a upřímně banku či nebankovní společnost tato pojistná smlouva nezajímá, jelikož není pro ně plnohodnotná.

muž se ženou sedí nad dokumenty

Pojišťovny mají různé nabídky

Vždy je nesmírně důležité se s každou smlouvou důkladně seznámit a nic nenechat náhodě. Některé pojišťovací společnosti například nabízí i výhodné balíčky obou dvou produktů zároveň, což může vypadat velmi slibně. Nicméně nejlevnější pojištění nemusí být vůbec výhodné a nejdražší zase na oplátku nemusí znamenat lepší krytí rizik. Mnohdy se vyplatí si nechat poradit od nezávislých pojišťovacích konzultantů, kteří mají přehled a dokáží dobře poradit, aby byl produkt výhodný a navíc pokryl všechno, co je třeba zabezpečit.