Na každého z nás již pomalu doléhá ta pravá vánoční nálada. Zanedlouho přivítáme advent, se kterým přijde již ta opravdová příprava Vánoc. Většina z nás se již pustí do generálního úklidu, začne se péct cukroví, začnou velké nákupy, budou se balit dárečky a zdobit domečky. Ano, opravdu je to za chvíli tady. Zkuste si ušetřit jeden volný víkend a navštivte překrásné vánoční trhy, které ve vás opravdu vykouzlí tu pravou vánoční náladu, neboť budete jistě zaskočeni, protože možná uvidíte něco, co jste doposud neviděli. Kam se vydat za těmi nejkrásnějšími vánočními trhy?

vánoční trh

Vídeň

Vídeň nabízí opravdovou vánoční atmosféru. Můžete se kochat překrásnou výzdobou s tisíci světýlky. Můžete navštívit opravdu velké množství stánků nabízející ozdůbky na stromečky, tradiční řemeslné výrobky nebo občerstvení. Celou dobu vás bude provázet líbezná hudba z vánočních koncertů.

výstaviště

Bratislava

I v Bratislavě se konají vánoční trhy, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších. Typické Hviezdoslavové náměstí a nádvoří Staré radnice nabídne návštěvníkům především předměty, které jsou vyrobeny ručně. Jedná se o produkty kovářů, sklenářů, hrnčířů či výrobců parfémů. Můžete ochutnat tradiční lokše s oříšky, zelí či škvarky. Samozřejmě nesmí chybět výborný vánoční punč, nebo třeba jablka v karamelu.

Berlín

Berlín nenabízí pouze tradiční vánoční trhy, nabízí totiž většinou také něco navíc. Nabízí zábavu. V minulých letech se jednalo například o sáňkářskou dráhu, venkovní kluziště či curling. Celý jarmark je provoněný praženými mandlemi a horkou čokoládou. Najdete zde velkou spoustu stánků nabízejících svíčky, klenoty, řezbářské výrobky…

Drážďany

Jsou také velmi oblíbeným městem pro návštěvu v období adventu. Naleznete zde překrásný pohádkový hrad, celý jarmark doprovází zábavný kulturní program, můžete obejít spoustu stánků. Ochutnejte tradiční štolu či pletenec, podívejte se na výrobu krušnohorských řezbářských produktů či lužických látek s modrotiskem.

vánoční trhy

Kodaň

Zde se konají jedny z největších trhů v Evropě vůbec. Co vás určitě uchvátí je osvětlení. Nebude zde chybět ani Santa. Děti si budou moct užít obrovské kolotoče, horské dráhy či ruská kola. Velké jezero slouží v tomto období jako veřejné kluziště. Uvidíte, že to bude opravdu zážitek.