Neplaťte horentní sumy za osvěžovače vzduchu – vyrobte si doma vlastní!


Kuchyně, toaleta, koupelna, ložnice i obývací pokoj – všechny tyto prostory je občas nutné vybavit osvěžovačem vzduchu. Ne že by Vaše domácnost zapáchala, ale naopak ji chcete čas od času provonět krásnými vůněmi, které prostoru vdechnou čistotu a pocit bezpečí. Bohužel ale osvěžovače vzduchu nepatří mezi nejlevnější spotřební zboží. Pokud nechcete utrácet veliké sumy za nejrůznější difuzéry a přístroje do zásuvky, je načase vyrobit si vůni doma – jednoduše a hlavně levně.

plátky limetky
1.      LIMETKA

Citrusové plody dokáží krásně provonět každý prostor. K výrobě limetkového spreje budete potřebovat samozřejmě citrusy, potom jedlou sodu a vodu. Všechny tři ingredience smíchejte ve větší nádobě, neboť bude muset proběhnout nevyhnutelná chemická reakce a směs bude nějakou dobu pěnit. Potom ji přelijte do rozprašovače a vesele provoňte domácnost!


rostoucí levandule
2.      LEVANDULE

Levandulová vůně je natolik intenzivní, že dokáže provonět veškeré vrstvy oblečení ve Vašem šatníku. Pokud si ji pěstujete doma, stačí natrhat několik kvítků, rozemnout je mezi prsty a tyto vložit do látkového sáčku a zavěsit třeba na ramínko do skříně.3.       CITRÓN

Citrónové aroma dokonale eliminuje nepříjemné pachy například na toaletě. Stačí vzít zavařovací sklenici, do víčka udělat několik děr. Na dno sklenice nasypat kuchyňskou sodu a tuto překapat šťávou z citrónu. Nakonec uzavřít víčkem a dát například na splachovadlo na záchodě.


parfém a pudr
4.      VLASTNÍ VŮNĚ

Kupte dětský olejíček a tento smíchejte s několika kapkami esenciálního oleje, přičemž jeho vůni si vyberete sami podle vlastního vkusu. Pak už jen do směsi zapíchněte několik bambusových tyčinek, které jsou dokonale savé a esenci krásně „natáhnou“ a rozprostřou po místnosti! Po čase můžete přidat znovu pár kapek esenciálního oleje a aroma se znovu obnoví.

Neplaťte horentní sumy za osvěžovače vzduchu – vyrobte si doma vlastní!
Ohodnoťte příspěvek